Aké farby budú mať trendy farby v roku 2019?

18. Január | 2019

Farby vytvárajú a ovplyvňujú unikátny priestor vo vašej domácnosti alebo kancelárii. Trendy na aktuálny rok prinášajú dekoračné farby a stierky, ktoré budú odrážať váš vkus a štýl. Nezabudnite na fakt, že dekoračné farby vplývajú na náš psychický a aj fyzický stav. Preto je dôležitý výber farebnosti jednotlivých stien, kde pôsobí svetlo a ovplyvňuje intenzitu sýtych alebo jemných farieb. Teplé farby v kombinácii so svetlom priestor rozširujú, studené farby ho naopak dokážu opticky zmenšiť.

Minulý rok sa niesol v duchu pestrej farebnej škály, imitácii prírodných prvkov, zvieracích motívov, vintage tém až po kovové a ďalšie materiály. Tento rok vám farebná paleta našich EKO farieb ponúkne sýto tmavozelenú, ktorá navodí pocit prírody a je upokojujúca, optimistická a podporuje kreativitu. Hodí sa do každej pracovne, detských izieb, kúpeľní a aj spální.

Nadčasová biela nikdy nevyjde z módy a tento rok sa bude tiež tešiť veľkej obľube v podobe takmer bielej a jej odtieňov. Jej neutrálnosť dá vyniknúť všetkým dizajnovým prvkom v miestnosti a na strop je priam ideálna. Trendy sa dotknú aj teplých a studených farieb, kde pri teplých farbách bude platiť, že výrazné odtiene budú ešte výraznejšie a pri studených farbách sa budú odtiene naopak ešte viac tlmiť. Za teplé odtiene budú dominovať žiarivá žltá, plná energie ako Slnko, výrazná oranžová, ktorá je energická a dynamická, takže sa nemusí hodiť pre všetky povahy a kruh uzavrie krvavo červená , ktorá je dominantná kráľovná a spraví každý priestor absolútne jedinečným. Studenú paletu farieb bude aktuálne zastupovať obľúbená chladná modrá, ktorá vytvára oázu pokoja a odpočinku. Viac ako 50 odtieňov si užije aj tlmená sivá, ktorá je neutrálna a nechá vyznieť všetky dekoračné a dizajnové doplnky v interiéri.  Nezaostane ani obľúbená fialováčervená v tóne tehly. Pre skutočne odvážnych je tu aj magická čierna v rôznych odtieňoch, ktorá sa stáva obľúbeným trendom, aj keď nie je skutočne vhodná pre každého.

Poraďte sa s tímom našich profesionálov, ktorý vám predstaví všetky možnosti využitia dekoračných farieb, ktoré splnia aj tie najsmelšie a najnáročnejšie očakávania. Navyše vám vyhotovíme nákres a na mieru vám vyrátame aj kalkuláciu.

Komentáre


Podobné články

Kontakt

Profesionálnemaľovanie.sk

Matúš Ochaba

Hálova 8

851 01 Bratislava

Tel: +421 949 408 664

e-mail: info@profesionalnemalovanie.sk