Ktoré farby budú IN v roku 2021?

25. November | 2020

Rok 2021 je za rohom a spoločne s ním aj nové trendy.

Máme pred sebou čistý nepopísaný list (a nenatretú stenu,) na ktorých môžeme tvoriť nový príbeh.

A spolu s potrebou tvorby nového života, ktorá prichádza na začiatku každého roka, môže prísť aj túžba po zmene. Napriek tomu, že ľudská myseľ miluje poriadok a rutinu, zmena samotná je pre ňu veľmi prospešná.

A pri trende, ktorý stanovil uplynulý rok, sme mnohí ušetrili peniaze, ktoré obyčajne necháme na dovolenkách. Čo s nimi? Možností je celá rada, no náš tip je investovať ich do bývania.

Farebné trendy či už v móde, grafike alebo na našich stenách, sa budú rozhodne niesť v duchu udalostí, ktoré nám predostrel minulý rok. A teda budeme sa chcieť otriasť z temnoty a vyjsť na slnko. Zbaviť sa ponurých odtieňov a vstúpiť do veselých farieb. A pre mnohých je takáto zmena tiež príležitosťou, ako ukotviť svoj novoobjavený vzťah s prírodou.

 

Odtiene prírody

Od tej sme sa v technologicko-kapitalistickej spoločnosti odsúvali čoraz ďalej. Lockdowny, karantény a home-officy nám však dovolili vrátiť sa do lona lúk a lesov, spojiť sa so sebou a priniesť si kúsok zelene aj do našich obydlí.

Na stenách sa v roku 2021 preto budú vo veľkom objavovať zemité farby, odtiene zelenej a hnedej, no výnimkou nebude ani oranžová, piesková či béžová.

 

Veselé a žiarivé

Asi každému sa žiada po búrlivom roku 2020 mierne pookriať a dopriať si radosť, ktorú si skutočne zaslúžime. Súčasťou toho môžu byť veselé a žiarivé farby.

Tie sa na farebnej palete môžu pohybovať od svetlých po pastelové odtiene. V nadchádzajúcom roku však jednoznačne uvidíme veľa žiarivých a sýtych farieb, ktoré symbolizujú celospoločenskú túžbu po dobrej nálade, ľahkosti bytia a bezstarostnosti. 

 

Žiarivé a nablýskané

Pri žiarivých farbách ešte chvíľu zostaneme. Na výslní totiž budú aj farby slnka. A teda zlatá a žltá. Tieto farby reprezentujú dobrú náladu, pozitívne vibrácie a životnú energiu, ktorou  nás slnko zásobí.

Nehovoriac o tom, že lesklé odtiene, ktoré navodzujú dojem luxusu, sú tiež mimoriadne v kurze. A to nielen tento rok. V roku 2021 by sme však všetci mali posadiť hojnosť a radosť medzi svoje priority. A ako lepšie to spraviť, než cez farby, ktoré sú ich priamou reprezentáciou?

 

Svetlučké odtiene

Pokiaľ však nemáte radi, ak na vás vaše steny kričia, žiaden strach. Aj vy sa môžete nechať inšpirovať tým, čo bude v nadchádzajúcom roku “horúce”.

Ani konzervatívne farby totiž nebudú opomenuté. Svetlé odtiene, ktoré budú chodiť okolo najjemnejších farieb ako biela, ružová či karamelová, budú tiež pôsobiť veľmi honosne a dôstojne.

 

Farba roka

Ešte však nie sme na konci. Nesieme totiž zabudnúť ani farbu roka, ktorú sa dozvieme už tento mesiac.

Spoločnosť Pantone totiž každý december vyhlási farbu pre nadchádzajúci rok. V jej tónoch sa následne nesú módne, grafické, architektonické či umelecké trendy. V roku 2020 to bola klasická modrá a v roku 2019 farba s názvom živý koral.

Necháme sa teda prekvapiť tým, čo prinesie Pantone pre rok 2021. Isté je však, že sa rozhodne máme na čo tešiť. Pokiaľ ste si však už rozmysleli, v akých farbách chcete vidieť svoje obydlie najbližší rok či dva, neváhajte nás kontaktovať.

Komentáre


Podobné články

Kontakt

Profesionálnemaľovanie.sk

Matúš Ochaba

Hálova 8

851 01 Bratislava

Tel: +421 949 408 664

e-mail: info@profesionalnemalovanie.sk